Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 24 in /home/xyfpcrlg/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 990
سرعت گیر هوشمند - فرتو ترافیک

سرعت گیر هوشمند

سرعت گیر هوشمند

سرعت گیر هوشمند، در عصر پر شتاب کنونی. به دلیل تعجیل برخی از رانندگان و قانون گریزی آن ها برخی تدابیر از سوی کشورهای مختلف اندیشیده شده است. در این میان استفاده از سرعت گیرها یکی از متداول ترین اقداماتی است که بسیاری از کشورهای جهان در خصوص مهار و کاهش سرعت خودروها از آن بهره جویی می کنند. باید با تعریف و کاربرد انواع سرعت گیر مانند سرعت گیر هوشمند و نقش آن در ایمنی به طور کامل آشنا شد.

این دسته از موانع پر کاربرد ترافیکی نقش ویژه ای در بهبود جریان ترافیکی داشته و تاثیر بسزایی در تامین ایمنی خودروها و عابرین پیاده دارند. در ادامه این مقاله کاربردی به بررسی روش های کنترل ترافیک و نقش این ابزارهای کاربردی خواهیم پرداخت.

سرعت گیر هوشمند

روش های کنترل ترافیک

در کشورهای مختلف جهان تدابیر مختلفی در جهت مدیریت ترافیک رایج می باشد که سرعت گیر هوشمند یکی از ایده آل ترین آن ها به نظر می رسد. روش های کنترل ترافیک هر کشوری بسته به شرایط محیطی و فرهنگ رانندگی متفاوت بوده. و از این رو به بررسی رایج ترین راهکارها خواهیم پرد اخت. در طی چند دهه اخیر سرعت گیرها و سایر موانع ترافیکی از جمله مهم ترین تجهیزاتی بودند که در راستای ایمنی خیابان ها و جاده ها مورد استفاده قرار می گرفتند. سرعت گیرهای ابتدایی به عنوان یکی از روش های کنترل ترافیک، در نمونه های اولیه از جنس آسفالتی و بتنی برخوردار بودند.

نمونه های اولیه این ابزار ترافیکی به علت برخورداری از جنس آسفالتی زمینه ساز برخی مشکلات و سوانح برای رانندگان و عابرین پیاده بوده اند. از بزرگ ترین معایب نوع اسفالتی این تجهیزات می توان به مواردی همچون قابلیت دید بسیار پایین، عدم برخورداری از استانداردهای لازم در ابعاد و ارتفاع، شکستگی بر اثر عبور خودروهای سنگین و قابلیت رویت بسیار پایین آن ها اشاره نمود.

انواع سرعت گیر

همان طور که اشاره شد این تجهیزات ترافیکی تغییرات عمده ای را در سیر تکامل خود تجربه کرده اند. پس از اثبات آسیب های وارده ناشی از استفاده از سرعت گیرهای آسفالتی و بتنی، انواع سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی به بازار عرضه شدند. در میان سرعت گیرهای بسیار کارآمد، سرعت گیر هوشمند در دسته جدیدترین و موثرترین سرعت گیر ها قرار می گیرند. اما پیش از معرفی این محصول در ادامه به بررسی سایر سرعت گیرهای رایج در بازار می پردازیم.

سرعت گیر هوشمند

سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی

سرعت گیر لاستیکی و پلاستیکی، پس از سرعت گیر هوشمند. از جمله موثرترین موانع ترافیکی و ایمنی به شمار می رفته اند. استفاده از این تجهیزات عموما در شهرها، ورودی شهرها و به طور کلی اماکنی که بیشترین امکان رویارویی عابرین پیاده با خودروها محتمل باشد. بیشترین کاربرد را دارا می باشد.این دسته از سرعت گیر ها به دلیل بهره مندی از جنس بدنه لاستیکی و پلاستیکی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده. و با بهره گیری از رنگ زرد در آن ها، از امکان رویت بالایی برخوردار می باشند. همچنین انواع مدرن و استاندارد این سرعت گیرها به دلیل بهره مندی از ابعاد مناسب کمترین خسارت را به خودروها وارد می سازند. وزن ان ها بسیار سبک بوده و به راحتی قابل نصب می باشند.

سرعت گیر متحرک

سرعت گیر متحرک در کنار سرعت گیر هوشمند. به عنوان یکی از بهترین و ایده آل ترین سرعت گیرهای شناخته شده به شمار می آید. این نوع از سرعت گیر با بهره گیری از حالت تا شوندگی و جنس بدنه پی وی سی بسیار سبک بوده و از قابلیت حمل آسان برخوردار می باشد. این مانع ترافیکی همانند نام آن از امکان نصب موقت بهره مند می باشد. به کار گیری این مانع ترافیکی در اماکنی دارای ترافیک نوسان دار است انتخابی هوشمندانه به حساب می آید. همچنین این سرعت گیر در نزدیکی مدارس و کودکستان ها، بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی و اورژانسی نقش مطلوبی ایفا می کند.

سرعت گیر های هوشمند

به واسطه مطالب فوق می توان به درک درست و کاملی از کاربرد و مزایای سرعت گیر هوشمند دست پیدا کرد. سرعت گیر های هوشمند همانگونه که از نام آن ها پیدایست به نحوی طراحی می شوند که تنها در تردد خودروهای دارای سرعت بالا نقش سرعت کاه را ایفا کنند.
ویژگی کلیدی این دسته از موانع ترافیکی به قابلیت بازخورد آن ها در برابر سرعت خودروها اشاره دارد.

سرعت گیر هوشمند

متریال به کار رفته در این محصول این امکان را فراهم می سازد که هنگامی خودرویی با سرعت از روی آن عبور کند سفت شده. و در شرایطی ک خودرو با سرعت کم از آن عبور کند عملکرد نرم تری از خود نشان می دهد. این موانع با برخورداری از ویژگی ذکر شده. این امکان را فراهم می سازند که کمترین آسیب و استحلاک به خودروهایی که با سرعت مجاز تردد می کنند وارد شود.

متریال ساخت سرعتگیر هوشمند

همان طور که اشاره شد چند دسته از سرعت گیر هوشمند وجود دارد. متریال ساخت سرعتگیر هوشمند در برخی از مدل های رایج، نوعی سیالی غیر نیوتونی بوده که به امکان تعدیل و تنظیم فشار به خودرو بر اساس سرعت تردد می انجامد. برخی دیگر از این موانع نیز از سیستمی هوشمند بهره مند هستند که امکان غیر فعال شدن آن ها در زمان های غیر ضروری را فراهم می سازد. این دسته از سرعت گیرها هم اکنون در اروپا بیشترین کاربرد را داشته و اخیرا شاهد پیشرفت آن ها در سایر نقاط جهان هستیم.

خرید سرعتگیر هوشمند

همان طور که اشاره شد انواع سرعت گیر های لاستیکی و پلاستیکی، سرعت گیرهای قابل حمل و سرعت گیرهای هوشمند بر اساس معیارهای تولید کنندگان دارای تفاوت هایی در ساخت هستند. سرعت گیر قابل حمل و سرعت گیر هوشمند که در دسته موانع ترافیکی هوشمند و نوین قرار می گیرند از جمله انتخاب های ایده آل در خصوص کنترل ترافیک هوشمند به شمار می روند. هم اکنون جهت خرید سرعتگیر هوشمند می توانید با واحد فروش وب سایت در ارتباط باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما